Trešdiena, 15. Janvāris, 2025
Fēlikss, Felicita
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

» Ziņas

Bauskas pilī skanēs “Angļu renesanses dziesmu stāsts”

11.02.2020

15. februārī plkst. 18:00 Bauskas pilī skanēs “Angļu renesanses dziesmu stāsts“. Koncertā skanēs dziesmas par Rodžeru un sirdsmīļoto Malkinu, kas atrodamas 1614. gadā izdotajā mūzikas teorijas traktātā. Mūziķi- Dārta Treija – soprāns, Mārtiņš Garkevičs – bass, Lauma Liepiņa – viola da gamba, Lenards Gotlubs – lauta aicina ar vieglu garu noklausīties muzikālo stāstu un atļauties būt nenopietniem.

Šajā reizē mūziķi atskaņos nenopietnu senās mūzikas repertuāru no renesanses laika Anglijas, kas parasti koncertos netiek spēlēti un kā pagātnes liecība atrodams vien nošu materiālos.

Ideja par šādu koncertprogrammu radās, atskaņojot angļu renesanses mūzikas programmu „Karaļa Henrija VIII dziesmas”, kurā Dārta Treija, Lauma Liepiņa un Lenards Gotlubs atskaņoja paša Anglijas karaļa sacerētās kompozīcijas. Kā kontrastu lirikai, mūziķi sastādīja angļu renesanses mūzikas programmu, kuras iespaidi meklējami tā laika krodziņa dzīves, neglītā un šķībā teatralizācijā. Programmā ir daudz ironijas, tiešu un slēptu joku, sadzīves elementu un izfantazēts, satīrisks divu renesanses Anglijas tēlu mīlas atainojums.

 

Medības, dejošana, dzeršana, mīlēšana – šie ir galvenie laika pavadīšanas veidi, ko pēc komponista un muzikologa Tomasa Ravenskrofta (Thomas Ravenscroft, ap 1588.g. – 1635.g.) domām piekopa angļi renesanses laikmetā. No šīm nodarbēm, medības esot visvērtīgākās - kā spēle, kas attīsta izveicību. Deju mūzika ataino antīkās tradīcijas, kad dzejnieki lika noticēt fejām, satīriem un citām dabas radībām. Dzeršana bijusi ja ne galvenā, tad ļoti piekopta nodarbe angļu sabiedrībā, un tabakas lietošanai piedēvēts ārstniecisks efekts. Mīlēšanas afekts ietekmē it visus, un tās būtību vislabāk izsaka tieši dziesma un dzeja. „Mīla māca cilvēkam mūziku” - šādu izteicienu esot lietojis pats komponists Ravenskrofts.

 

Muzikālajos piemēros atrodamas arī Tomasa Ravenskrofta laikabiedru komponistu Džona Beneta (John Bennet) un Edvarda Pīrsa (Edward Pearce) autordziesmas. Muzikālais materiāls pēc stilistikas un tematikas pieskaitāms angļu renesanses masku uzvedumu un teātra muzikālajam repertuāram. To apzinoties, uzstāšanās veidota kā stāsts par galvenajiem varoņiem - mītisku pāri Rodžeru Hodžu Trilindlu un viņa sirdsmīļoto daiļo Malkinu.

Lielākā daļa mūziķu ieguvuši savas zināšanas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un papildinājuši prasmes dažādās senās mūzikas meistarklasēs Parīzē, Zviedrijā, Itālijā un Vācijā. Visi dalībnieki aktīvi koncertē citās senās mūzikas grupās - “Mediatore”, “Ludus”, “Trakula”, “Lirum”, “Riga Baroque ensemble” un citās.

 

Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja kasē un rezervēt pa tālr. 63923793, 63922280 vai e-pastu: bauskaspils@bauska.lv. Rezervētās biļetes jāizpērk ne vēlāk kā 30 min. pirms pasākuma.

Biļetes cena 7 EUR

 

Informāciju sagatavoja:

Ilva Neimane

Bauskas pils muzeja sabiedrisko attiecību- klientu apkalpošanas vadītāja

T. +371 63923793

bauskaspils@bauska.lv

www.bauskaspils.lv

 

 

Komentārs par rakstu: Bauskas pilī skanēs “Angļu renesanses dziesmu stāsts”

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!