Ceturtdiena, 21. Novembris, 2024
Andis, Zeltīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pilsēta krustcelēs

Reizes skatīts: 9405
Pilsēta krustcelēs
Pilsēta krustcelēs
Pilsēta krustcelēs
Pilsēta krustcelēs
Pilsēta krustcelēs
Karte

Apraksts


Līvānus sauc par pilsētu krustcelēs, jo šeit satiekas Dubna ar Daugavu, Zemgale ar Latgali. Līvāni vēstures avotos minēti 1533. gadā, bet rosīgāk sāka attīstīties pēc Rīgas-Daugavpils dzelzceļa atklāšanas 1861. gadā. Pilsētas tiesības Līvāniem piešķirtas 1926. gadā. Tolaik šeit darbojās stikla fabrika, dibināta 1887. gadā, kūdras fabrika, spirta dedzinātava, kaļķu ceplis u.c. sīki uzņēmumi. Šodien tie pazīstami ar Līvānu stikla fabrikas produkciju. No šejienes māju būves kombināta nākušas saliekamo konstrukciju dzīvojamās mājas lauku apvidiem, t.s. Līvānu mājiņas.
Populārākā apskates vieta Līvānos ir Līvānu Stikla fabrikas muzejs. Šeit var uzzināt kā top tādi sadzīves priekšmeti kā glāzes, vāzes, kausi un karafes. Līvānu stikla fabrika apvieno gadsimtu ilgas tradīcijas un mūsdienu tehnoloģijas stikla izstrādājumu ražošanā. Visi izstrādājumi ir profesionālu stikla pūtēju roku darbs. Iespējams pasūtīt ekskursijas, kā arī iegādāties stikla izstrādājumus.
Darba laiks: otrdienas – piektdienās no 9:00 līdz 18:00, sestdienās no 10:00 līdz 16:00, svētdien, pirmdiena – brīvs. Adrese: Zaļā iela 23, Līvāni. Tālr.: 65381855; 28603333; 29157669. E-pasta adrese: lmac@livani.lv
Līvānu Sv. Miķeļa Romas katoļu baznīca celta 1861. gadā. Tika izpostīta 1. pasaules kara laikā un atjaunota 1918. gadā. Adrese: Baznīcas iela 17, Līvāni. Tālr.: 65322041.
Līvānu evaņģēliski luteriskā baznīca celta 1931. gadā. Adrese: Dzelzceļa iela 17, Līvāni. Tālr.: 65341134.
Dodoties uz Daugavpils pusi Jersikā var apskatīt seno letgaļu Jersikas valsts ekonomikas un politikas centru 12.-13.gs. – Jersikas pilskalnu. Pilskalnā dzīvojis Jersikas valsts valdnieks, vēstures avotos minētais Polockas kņaza vasalis Visvaldis. No krievu kņazistēm Jersikā tika ieviesta pareizticība. Par to liecina Jersikas teritorijā izrakumos atrastais lielais kristietības simbolu (krustiņu) skaits, kā arī Latviešu Indriķa hronikas stāstījums par vācu iebrucēju nolaupītiem zvaniem un svētbildēm Jersikas pilsētā 1209. gadā. Jersikas pilskalns atrodas 16 m augstā Daugavas kraujā starp divām gravām. 1939. gadā pilskalnā tika veikti arheoloģiskie pētījumi, kur tika atrasti bronzas šķēpi, akmens cirvji u.c. Izrakumi liecina, ka pilskalns tika apdzīvots jau 1.gs.
Virzoties tālāk Nīcgalē apskatīsim Nīcgales Lielo akmeni, kas ir lielākais laukakmens Latvijā. Tas ir 10 m garš, 9,8 m plats un 3 m augsts. Lai pie tā nokļūtu, jāšķērso dzelzceļš un pēc nepilniem diviem kilometriem jānogriežas pa kreisi, šķērsojot dzelzceļa pievedceļu. Vēl pēc 800 m jānogriežas pa labi un pa meža ceļu 2,5 km uz priekšu līdz Nīcgales Lielajam akmenim. Kopumā sanāk apmēram 5 km no Nīcgales, meža stigu krustpunktā. Akmens ir balts un pēc formas atgādina maizes klaipu. Kaut arī tas atrodas tālu no apdzīvotām vietām, pie Nīcgales dižakmeņa dažkārt notiek folkloras pasākumi.
Noslēgumā apskatīsim Līksnu. Līksnas katoļu baznīca iesvētīta 1913. gadā svētās Jaunavas Marijas Rožukronim par godu. Par tās esamību, kā vēsta teika, jāpateicas derībām. Kāds namdaris esot apgalvojis, ka Daugavas krastā pusgada laikā tišot uzcelta skaistākā baznīca kāda jebkad redzēta. Kad pusgads jau bijis apkārt un no baznīcas joprojām ne vēsts, plātīgajam namdarim prasīts, kur tad viņa solījums. Līdz vienu Lieldienu vakaru no upes krasta atskan mūzika, un saskrējušie ļaudis ierauga lielu plostu pa Daugavu slīdam, bet uz tā solītā baznīca, sveču gaismas apņemta. Tās celtniecībā izmantoti sarkanie ķieģeli, ir trīs torņi un trīs zvani. Baznīcas trīs altāri veidoti gotikas stilā. Adrese: Līksna, Līksnas pagasts. Tālr.:65494298, 29428754. E-pasts: felix.sac@inbox.lv
Maršrutu noslēgsim Līksnas muižas parkā, kur ir apskatāmi vairāki interesanti objekti (avoti, Džungļu taka), kā arī tiek piedāvāta tūrisma taka apmērām 1 km garumā. Līksnas muižas parkā atrodas arī Emīlijas Plāteres piemiņas akmens un ir veltīts Polijas nacionālajai varonei Emīlijai Plāterei. Viņa bija izcila karavadone un 19. gs. dzīvoja minētajā muižā. Adrese: Līksna, Līksnas pagasts, Daugavpils nov. Tālr.: 65475564. E-pasts: padome@liksna.lv

Kontaktinformācija

  • Novads: Preiļu (bij.Preiļu rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!