Ceturtdiena, 21. Novembris, 2024
Andis, Zeltīte
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kaut kas par Skrundu

Reizes skatīts: 9718
Kaut kas par Skrundu
Kaut kas par Skrundu
Kaut kas par Skrundu
Kaut kas par Skrundu
Karte

Apraksts


Skrundas dzelzceļa stacijas- Piemiņas memoriālais vagons- Uz Sibīriju izsūtīto iedzīvotāju piemiņas akmens- Skrundas evaņģēliski luteriskā baznīca- Kuršu ķoniņu krēsli- Skrundas muiža- Skrundas kaujas piemiņas akmens- Cieceres avotiņš.


Ekskursiju uzsākām ar Skrundas dzelzceļa stacijas apskati. Pie dzelzceļu stacijas ir uzstādīts 1998. gadā komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltītais piemiņas memoriālais vagons. Vispār uz Skrundas staciju agrāk bija liktas ļoti lielas ieceres. Posms Skrunda- Liepāja bija ārkārtīgi pieprasīts. Skrundas staciju sāka būvēt 1927. gada vasarā, bet atklāšanas svētki notika 1929. gada 25. Septembrī. Pie dzelzceļa stacijas atrodas arī piemiņas akmens veltīts uz Sibīriju izsūtītajiem iedzīvotāju piemiņai. Uz akmens ir redzami datumi: 1941. 14. VI - 1949. 25. III. No Skrundas divas reizes tika uz Sibīriju izvesti iedzīvotāji ar ģimenēm.


Tālāk devāmies apskatīt Skrundas evaņģēliski luterisko baznīcu. Pirms kara Skrundas draudze bija viena no lielākajām draudzēm visā Kurzemē. Tiek uzskatīts, ka baznīcu sāka būvēt 1668. gadā. Savas pastāvēšanas laikā, baznīca piedzīvoja vairākus šausminošus notikumus. Baznīca tika sašauta, vairākas reizes izdemolēta, baznīcā tika ierīkots zirgu stallis. Bet neskatoties uz to visu, cilvēku ticību nemazinājās, baznīca atkal un atkal lika restaurēta. Par to, ka baznīca vienmēr ir bijusi svarīga vietējiem iedzīvotājiem liecina arī tas, ka vietējie iedzīvotāji māk pastāstīt vairākas teikas par to kā baznīca ir palīdzējusi un glābusi cilvēku dzīves.


Tālāk devāmies uz Skrundas pilskalnu. Tajā atrodas Kuršu ķoniņu krēsli. Tas ir salīdzinoši jauns apskates objekts. Tas tika atklāts 2003.gada 8.maijā, atzīmējot Skrundas 750. gadadienu. Tēlnieks četros Kuršu ķoniņu krēslos ir attēlojis pirmos Skrundas apsaimniekotājus.


Vēl viena ēka Skrundā, kas ir piedzīvojusi daudz ko savas pastāvēšanas laikā ir Skrundas muiža. Ikviens kurš vēlas var apskatīt šo ēku. Lai arī ēka nav savā labākajā stāvoklī, tā tik un tā bez šaubām ir lielisks klasicisma stila modelis. Daudzi uzskata, ka būvējot šo muižu tika izmantots Mežotnes pils projekts. Svarīgi ir atzīmēt arī to, ka 1987. gadā šī muiža tika iekļauta Rundāles pils muzeja piļu pētnieku kartotēkā. Loti ilgu gadu garumā pili izmantoja skolas vajadzībām. Muižā atradās gan pamatskola, gan vidusskolas internāts. Bet pēc griestu iebrukšanas, muižas telpas vairs netika izmantotas. Tagad muiža ir pārdota un slēgta.


Tālāk devāmies uz vietu, kas glabā sevī kripatiņu no Oskara Kalpaka iegūtās slavas. Skrundas kaujas piemiņas akmens tika uzstādīts par godu O. Kalpaka uzvarai pār lieliniekiem 1919. gada 29. janvārī. Katru gadu 29. janvārī Skrundā svin Karoga dienu.


Jau dodoties mājup, apskatījām izslavināto Cieceres avotiņu. Tas atrodas netālu no Skrundas pilsētas. Avota ūdens izrādījās ļoti gards, tā apkārtne tīra un sakopta. Pie avotiņa satikām vietējo iedzīvotāju, kas izstāstīja, ka gandrīz katru dienu dodas uz šo avotiņu pēc ūdens. Un to dara ne viens vien Skrundas iedzīvotājs.

Kontaktinformācija

  • Novads: Skrundas (bij.Kuldīgas rajons)
  • Adrese: 
  • Kontaktpersona: -
  • Mājas lapa: -
  • Tel.: 
  • E-pasts: -

Viesu grāmata

Bobbie
21.07.2016 23:19:02
Hoi Vera! Nou dacht ik een tijdje geleden op jou website een blog over ”nieuwe Catrice prce8otdn&#u221; gelezen te hebben. Tussen die foto’s stond ergens het make-up tasje (de bruine met de franjes)Ik heb stad en land afgezocht (verschillende Kruidvat filialen wel te verstaan), maar NERGENS kan ik dat tasje vinden! Weet jij misschien hoe ik aan dat leuke make-up tasje kan komen??In dat geval, tanx a lot!
Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!