Ar velosipēdu apkārt Ludzas rajonam (VELO 4 DIENAS)
Reizes skatīts: 6588
Apraksts
ceļojuma maršruts ir Ludza – Kārsava – Salnava – Malnava - Goliševa – Līdumnieki – Cibla – Briģi –Zilupe – Nirzas ezers – Pilda – Ņukši – Ludza.
Maršruta ilgums – 4 dienas
Maršruta garums – 207km.
Maršruts paredzēts pieaugušiem cilvēkiem ar diezgan labu fiziskās sagatavotības līmeni vēla pavasara un vasaras sezonā.
Izmaksas – apmēram 30Ls (ēdināšanu neieskaitot)
1.diena Ludza – Kārsava – Salnavas Naudas akmens – Ruskulovas muiža un parks – Malnava (Nakšņošanas vieta „Aka”)
Pirmā diena sākas ar 30 km garu braucienu no Ludzas uz Kārsavu. Tur tiek apskatītas vietējā katoļu un pareizticīgo baznīcas, kas slavenas ar to kokgriezumiem. Tad 10km jādodas uz Salnavu kur ceļa malā mīt milzīgs Naudas akmens. Klīst leģendas, ka zem šī akmens senos laikos mantrauši naudu aprakuši. Lielais Ruskulovas muižas akmens ir 4,20 m garš, 3,00 m plats, 1,10 m augsts un tā apkārtmērs ir 13 m. Apmēram tikpat liels ir arī naudas akmens – 4,50 m garš, 4,00 m plats, 1,60 m augsts kalna pusē un 4m augsts lejas pusē, un tā apkārtmērs ir 14,7 m.
Pēc tam jādodas uz 13km tālo naktsmītni Malnavā – motelis „Aka”.
1.dienas maršruta garums: 53km
2.diena Malnava – Goliševa – Līdumnieki - Cibla
Otrā diena sākas ar 13km pārbraucienu uz Goliševu, kur var apskatīt Goliševas pareizticīgo baznīcu. Braucot pa to pašu Goliševas ceļu, ceļa malā var redzēt vienu no Latvijas dižkokiem – liepu, kuras apkārtmērs ir 4,61m. Tālāk jābrauc līdz Līdumniekiem, kas atrodas 22km attālumā, lai apmeklētu Līdumnieku kara muzeju, kur glabājas apkaimē atrastās kara liecības. Tad braucot uz Ciblu jāapskata ledus laikmeta liecība – Seimaņu dižakmens - kurš ir piektais lielākais ledāja nestais akmens Latvijā. Tā perimetrs ir 23,6m, augstums – 1,9m, garums 9,5m, platums 5,6m. Tā aizbraucot no Līdumniekiem līdz Ciblai paiet vēl 11km. Ciblā nakšņošana būs Ludzas upes krastā.
2.dienas maršruta garums 46km
3.diena Cibla – Briģi – Opuļu svētavots – Zilupe
Trešās dienas rītā brauciens sākas Opuļu svētavota apskati, pa ceļam iegriežoties kultūrvēsturisko mantojumu sarakstā esošajai Briģu katoļu baznīcā. Ceļš no Ciblas līdz Opuļu svētavotam ir 27km.
Opuļu svētavots ir leģendām apvītais sens svētavots, kam piemītot dziednieciskas īpašības. Par avota senumu liecina atrastās 1812., 1836 un 1860. gadā kaltās krievu vara monētas.
Pēc Opuļu svētavota apmeklējuma jābrauc 5km līdz Zilupei, kur tiek apmeklēta Zaļesjes muiža. Pēc tam, tūristi dodas uz 13km attālo nakšņošanas vietu – Zirga smaids, kas atrodas Nirzas ezera krastā.
3.dienas maršruts 52km
4.diena Nirzas ezers - Pilda
4.dienas rīts sākas ar stundu ilgu izjādi pa Nirzas ezera apkaimi, tam seko 41km garš pārbrauciens līdz Pildai, kur ir paredzēta atpūta.
Atpūtas ietvaros var apskatīt Pildas baznīcas. Pikniks pie Pildas ezera Ņukšos (jābrauc 6km). Pēc piknika seko ceļš uz Ludzu vēl 9km.
Kontaktinformācija
- Novads: Ludzas (bij.Ludzas rajons)
- Adrese:
- Kontaktpersona: -
- Mājas lapa: -
- Tel.:
- E-pasts: -