Šis tas par bagāžām
Tuvojas vasara un kā jau zināms, bieži vien tieši vasarā daudzi dotas ceļojumos. Viens no ērtākājiem veidiem noteikti ir pārvietoties ar lidmašīnām. Bet nerunājot nemaz par avārijām ir vēl viens mīnuss, ko vajadzētu ņemt vērā ceļojot ar šo transporta līdzekli.
Kā jau visiem zināms, katru gadu neskaitāmi klienti sūdzas par pazudušām bagāžām. Piemēram, 2009. gadā lidostās pazuda 25 miljoni bagāžas vienību, diezgan liels skaitlis. Pienāk arī liels daudzums sūdzību par to, ka no bagāžām tiek izzagtas mantas. Vēl noteikti jāpiemin sabojātas, vai arī par vēlu atgrieztās bagāžas.
Statistika parāda, ka visbiežāk bagāžas pazūd tad, kad pasažieriem bija jāpārkāpj citās lidmašīnās. Daudzas somas vienkārši netiek iekrautas lidmašīnā jau ceļojuma sākumā. Vēl citas somas tiek nepareizi marķētas, vai iekrautas nepareizajā lidmašīnā. Beigu beigās sanāk, ka katrs vienpadsmitais no 1000 pasažieriem galamērķī, diemžēl, nesaņem savu bagāžu.
Visi šie negadījumi izmaksā lidsabiedrībām krietnu naudas daudzumu. Bet vēl vairāk problēmu rodas tieši ceļotājiem, ja ne svarīgu mantu zaudēšana dēļ, tad kaut vai negatīvu emocijas dēļ, kas sabojā atmiņas par ceļojumu.
Kas tad būtu jādara, lai sevi pasargātu no liekām problēmām un ko darīt, ja tādas tomēr rodās?
Sāksim ar to, ka, lai kaut cik nodrošinātos pret bagāžas pazušanu ir laicīgi jāreģistrē un jānodod bagāža. Jāapzinās arī tas, ka dārgie koferi noteikti piesaista zagļu uzmanību. Tāpēc nevajag lieki kārdināt zagļus, labāk ir ceļot ar nepārāk dārgiem, neuzkrītošiem koferiem.
Ja tomēr bagāža pazūd, ir uzreiz jādodās uz katrā lidostā esošo pazaudēto bagāžu biroju, ko sauc par Lost&Found, citkārt tas ir lidsabiedrības birojs. Tur nāksies precīzi aprakstīt sava bagāža, tās krāsu, formu un citas pazīmes, pēc kurām varētu atpazīt tieši jūsu koferi. Līdzi noteikti jābūt bagāžas uzlīmei, kas atrodas uz boarding card.
Bagāžas meklēšana varētu aizņemt ilgstošu laiku, bet, ja ejot laikam, tā tik un tā netiek atrasta, tad ir jāizveido saraksts ar lietām, kas atradās jūsu bagāžā un jānosūtu izveidotais saraksts lidsabiedrībai. Klāt jāpievieno pēc iespējas vairāk pirkumu čeki. Ja bagāžas salikšanas brīdī bija kāds liecinieks, ir jānorāda arī viņa vārds un uzvārds.
Ja bagāža beigu beigās netiks atrasta, jums izmaksās tikai faktisko bagāžas vērtību, tas ir, mantu vērtība pēc lietošanas, Jebkurā gadījumā visticamāk summa nepārsniegs 1200 eiro.
Interesanti ir arī tas, ka bieži vien tiek atrastas bagāžas, kurām neatrodās īpašnieki. Izrādās, ka daudzas aviosabiedrības, ja 100 dienu laikā netiek atrasts bagāžas īpašnieks, rīko izsoles. Tiesa gan sākumā no bagāžas tiek izņemtas visas elektroniskās ierīces, dārglietas un kurpes, jo tās tiek pārdotas atsevišķi.
Tā kā lidostās var ne tikai pazaudēt un vēlāk arī atrast savu bagāžu, bet ir arī iespēja iegādāties pavisam jaunu, tiesa gan svešu bagāžu.