Dzintara vērtība
Viens kopīgs visu Baltijas valstu lepnums viennozīmīgi ir dzintars. Baltijas jūras piekrastēs ir iespējams atrast visdažādākos dzintarus gan lielākus, gan mazākus, gan dzeltenus, gan sarkanīgus. Dzintaru mēdz dēvēt arī par Baltijas zeltu. Tieši Baltijas jūrā glabājas lielākais daudzums dzintaru. Tāpēc daudzas valstis, kas atrodas pie Baltijas jūras, var lepoties ar lieliskajiem dzintara muzejiem. Dzintara muzeji ik gadu piesaista daudzu tūristu interesi, jo dzintars ir gan vēstures liecinieks, gan modes lieta. Bieži vien cilvēki, lai uzzinātu vairāk par dzintaru, dodas uz Palangu. Tur apmeklētāji var apskatīt vairāk nekā 4 tūkstošus dzintara paraugus. Tas ir lielākais dzintar muzejs Baltijā.
Gidi apmeklētājiem izstāsta kā dzintars veidojas, tā vēsturi, dzintara īstās pārdošanas cens un sniedz informāciju par pareizo dzintara apstrādi. Muzeja lielākais dzintars sver vairāk nekā 3 kilogramus. Muzejā ir iespējams iegādāties dzintara izstādājumus, vienkāršākus un pavisam ekskluzīvus. Dzintars Otrais pieprasītākais dzintara muzejs atrodas Gdaņskā. Muzejs atrodas grāfa pilī. Agrāk Gdaņskā dzintaru izmantoja amulet gatavošanā, tāpēc muzejā ir iespējams apskatīt visdažākos amuletus, gan pret ļauno aci, gan pret neveiksmēm, gan pret slikto raksturu. Gdaņskas dzintarniekus un viņu darbus tur cieņā visā pasaulē. Arī šajā muzejā ir iespējams iegādāties daudzus dzintara izstrādājumus, protams, ir jāapzinās, ka veikaliņos, kas atrodas blakus muzejam izstrādājumus var iegādāties par krietni lētāku cenu.
Nākamais sarakstā noteikti ir Kaļiņingradas Dzintara muzejs. Muzejs atrodas fortā, kas dod iespēja apmeklētājiem iepazīties arī ar kādreizējo militāro arhitektūru. Muzejā atrodas liels daudzums dzintara gan neapstrādātā veidā, gan jau ievietotus dažādos rotājumos un suvenīros. Arī Latvijas vēsturē dzintaram ir liela nozīme. Uzskatīja, ka dzintars sevī glabā saules siltumu un visu pozitīvo enerģiju. Mēsdienās nekas daudz nav mainījie. Dzintaru joprojām tur cieņā, pietam vēl izmanto arī medicīnā.
Dzintars ir košs un pieejams pusdārgakmens. Latvija var lepoties ar to, ka Liepājā ir iespējams apskatīt vienas no pasaulē garākajām dzintara krellēm. Tomēr, diemžēl, Latvijā nav sava dzintara muzeju. Dzintara eksozīcijas var apkatīt vairākos muzejos, bet to klāsts nav tik bagāts. Bet ir paveicies ar to, ka ir reizes, kad uz Latviju tiek atvestas dzintara izstādes no Kaļiņingradas dzintara muzeja kolekcijas. Šādās ekspozīcijās ir apskatāmi gan dažādi dzintara veidi, gan dažādu autoru meistardarbi. Tādās izstādēs ir iespējams saprast kā var atšķirt īsto dzintaru no fosfora gabaliem. Iegūt lielāku priekštatu par dzintara apstrādi ir iespējams arī dažādos Latvijas tirdziņos, piemēram, Ziemassvētku tirdziņos Domas laikumā var iegādāties daudzus vietējo amatnieku darbus gan no koka, gan no dzintara. Bet te ir ieteicams mācēt atšķirt īsto dzintaru no viltojuma. Dzintara nozīmi Latvijā var saprast arī pēc daudziem nosaukumiem, kuri saistās ar dzintaru.
Kaut vai Latvijas kosmētikas ražotni “Dzintars”, Hotel Dzintars, Dzintara koncertzāle, Latviešu katoļu studentu un akadēmiķu apvienība “Dzintars” un vēl daudzi citi nosaukumi liecina par dzintara vērtību.
http://www.dzintaruistaba.lv/lv/