Piektdiena, 22. Novembris, 2024
Aldis, Alfons, Aldris
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Gatavais cirks!

trešdiena, 2. decembris (2009)   

Cirks ir māksla. Cilvēki ar neierobežotiem fizisko iespēju talantiem - akrobāti, ekvilibristi, žonglieri, iluzionisti, klauni un dzīvnieku dresētāji - ir tikai neliela daļa no šīs komplicētās mākslas radītājiem. Mākslas likt sirdij priecāties. Veci ļaudis vēl šodien atceras, kā bērnu dienās, savas ierastās nodarbes pametuši, viņi plikām, dubļainām kājām skrēja sagaidīt akrobātus, zobenrijējus un zvēru dresētājus... Savulaik šis atpūtas veids bija viens no pieprasītākajiem un populārākajiem ģimenēm un bērniem, bet nu tas ir vien saglabājis savu kolorītuma auru, tomēr gribētos atgādināt, kā šis stāsts ir aizsācies…

 

Rigas cirks

 

Rīgas cirks  Precīzs cirku skaits Eiropā nav zināms, bet tiek uzskatīts, ka darbojas no 500 līdz tūkstotim cirku, bet Latvija ir vienīgā no Baltijas valstīm, kurai ir ziemas cirks – tik ierastā māja pašā Rīgas sirdī, kurai ikdienā ejam garām, bet kura tur atradusies tur jau vairāk kā pirms simts gadiem. Un cirka jautrība šeit ne mirkli nav beigusi kūsāt. 1887.gadā šo zemes gabalu iegādājās zirgu izjādes meistars Alberts Salamonskis, kas šeit veidoja savas izrādes. Viņš katru gadu ieradās Rīgā, lai tradicionālajā teltī uzstātos, bet itin drīz tā kļuva par šauru.

Dreseti mincisi

 Ēkas autors un arhitekts ir Jānis Fridrihs Baumanis, un īpaši viņa veikums ir ievērojams ar oriģināli izstrādāto kupolu, kuras konstrukciju veido visparastākās dzelzceļa sliedes! Tās noslēpums ir dzelžainā (gan tiešā, gan pārnestā nozīmē) izturība – iespēja noturēt smagas un sarežģītas iekārtas, par ko liecina arī tās ilgmūžība.

Klauns...

 

Rīgas cirks ir atzīts par arhitektūras pieminekli valsts mērogā, kurā izrādes norisinās nevis sezonāli, bet gan visa gada garumā, savukārt vissvarīgākais ir tieši aukstākais gada periods, kad cirka izrādes ir regulāras – uzstājas gan viesmākslinieki, gan arī pašmāju zvaigznes, kuras tiek dažādi atbalstītas, un kopš 2008.gada tiek rīkotas cirka studiju nodarbības otrdienās un ceturtdienās, kurās var piedalīties jebkurš gribētājs, šķiroties no simboliskiem trīs latiem. Cirks piedāvā arī ekskursijas ar speciālista stāstījumu par Latvijas cirka vēsturi, kas noteikti daudziem no mums ir noslēpums. Šo ekskursiju iespējams papildināt ar atsevišķu cirka mākslinieku priekšnesumiem, kā arī izvēlēties tās laiku un apjomu. Cirkā ir tāds teiciens: manēža ir apaļa, mēs vēl tiksimies. Gribētos cerēt, kas nākotnē šī iespēja pieaugs proporcionāli nākošās paaudzes skaitam.

Komentārs par rakstu: Gatavais cirks!

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!