Svētdiena, 24. Novembris, 2024
Velta, Velda
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Pasaules kartē “neatzīmētas” vietas. 1. daļa.

pirmdiena, 17. maijs (2010)   

Tikai rūdītākajiem ceļotājiem ir zināms, ka Antarktīda ir pieejama parastajiem tūristiem un Amazones džungļi ir izbraucami normālos apstākļos. Nevajadzētu baidīties doties arī uz tūristu neapdzīvotajām vietām. Iespējams, radīsies gluži jauni uzskati par cilvēkiem šajā vidē un lietām, ko šīs valstis var piedāvāt.
Zanzibāra- pilsēta pie jūras ar tumšajām smiltīm un spokainām jūrnieku mājām. Sajūta ir tāda, it kā būtu atgriezies divsimt gadu senā pagātnē, šajā laikā Zanzibāra kalpoja galvenokārt kā ceļošanas sākumpunkts ekspedīcijām un pētījumiem. Krastmalā Zanzibārai ir uzcelta Sultāna pils-pirmā vieta Austrumāfrikā, kurā bija lifts. Šobrīd ēkā iekārtots muzejs.

 


Zanzibāras pilsēta kopš 1964. gada ir Tanzānijas daļa, savulaik kopš 19. gadsimta Tanzānija bija Britu impērijas pārvaldībā. Šis fakts izskaidro populāro vergturību valstī. Mūsdienās pilsētā var atrast gan labus restorānus, gan lētus ostas tirgus.
Namībija- vieta, uz kuru ceļojot, aizkļūst līdz Nāves ielejai, izžuvuša ezera gultnei. Sosusvlejas nacionālā parka teritorijā atrodami vēl trīs šādi dabas veidojumi. Šeit var ieraudzīt augstākās kpas pasaulē, diezgan iespaidīgi kontrasti attiecībā pret mūžīgajā ēnā esošo Nāves ieleju, kura nav applūdusi vai piedzīvojusi ūdeni vismaz pēdējos 20 gadus. Visai baisa vieta ir Skeletu krasts- Atlantijas piekraste, kurā atrod senus lauvu kaulus, kuģu vrakus un pa kādam sen mirušam āfrikānim.

 

 


Petra- pilsēta Jordānijā, kas burtiskā nozīmē ir izcirsta no klintīm. Lai tiktu līdz pilsētai, jāmēro garš un samērā sarežģīts ceļš caur aizu. Šāds ceļojums ir bijis pārbaudījums arī pirms vairākiem tūkstošiem gadu. Dārgumu krātuve ir galvenais Petras simbols, aiz visām šīm ēkām ierīkotas kapenes, savukārt tūrismam paredzētajiem mērķiem nav palicis neviens dzīvojamo māju paraugs.
1800.gados pilsēta tika faktiski aizmirsta uz vairākiem simtiem gadu, ņemot vērā to, ka tā atrodas klintīs tuksneša vidū. Ap 1812. gadu vietai uzmanību pievērsa Rietumu ceļotāji. Līdz pilsētai mūsdienās var nokļūt no Ammānas, kas ir aptuveni 3 stundu brauciens. Ieeja pilsētā ir par maksu, un caurlaidi var iegādāt vienai vai vairākām dienām.

 


Drakonu kalnu amfiteātris(sk.att.drakonu kalni)- atrašanās vieta Dienvidāfrika. Drakonu kalni vietējo afrikandu valodā nozīmē “pūķu kalnus”. Klinšu grēda vienlaikus ir arī ģeogrāfiska robeža starp Dienvidāfrikas Republiku un Lesoto. Klinšu ieloks jeb amfiteātris sniedzas līdz 850metru augstumā, Lesoto teritorijā ir arī bagātīga flora un fauna.

 


Līdz Drakonu kalniem ir iespējams nokļūt caur Zelta vārtu augstkalnu nacionālajam parkam. Vislabāk, protams, doties no paša rīta, jo dienas otrajā pusē vērojama bieza migla. Klinšu gleznojumi ir samērā daudz, lielākā daļa no tiem ir apmēram 25 tūkstošus gadu seni. Līdz Drakonu kalniem no Johannesburgas ir apmēram 5 stundu brauciens, savukārt, nonākot Drakonu kalnu teritorijā, jārēķina pāris stundu ceļš kalnu gājienam.
 

Komentārs par rakstu: Pasaules kartē “neatzīmētas” vietas. 1. daļa.

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!