Māksla un daba vienuviet
Talsu rajonā, iepretim Sabiles pilsētai atrodas Pedvāle. Šobrīd tur izveidots Pedvāles brīvdabas muzejs, kas pateicoties tēlniekam Ojāram Arvīdam Feldbergam, kurš to izveidoja 1991. gadā bijušo Firkspedvāles un Briņķpedvāles muižu ēku apkārtnē. Muzejs ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.
Ieeja pedvale
Muzeja teritorija izstiepusies 100 ha lielā platībā, kuru aizpilda estētiski pilnīga un pievilcīga ainava – upītes, ziedošas pļavas, nogāzes un dziļas alejas, kuras aizliedz apmeklēt liela vēja laikā, jo tās vairs neesot tik drošas. Karuselis Pedvāle tiešām ir jebkura radoša, mākslinieciski noskaņota cilvēka īstā vieta, gan savu sapņu realizācijai – pārvēršot tos mākslas darbos, gan vienkārši pastaigai un iedvesmas gūšanai. Tieši tāds arī ir šīs vietas galvenais vadmotīvs – sniegt iedvesmu, pabarot dvēseli un ļaut radīt. Daba un māksla šeit saspēlējas nevainojami - dabas materiālu izmantošana mākslas darbu radīšanā šķiet labākais, kas var būt.
Apmeklējot Pedvāli var justies patīkami pārsteigts par vienkāršību, kas šeit valda, šķiet, pat elpot ir vienkāršāk. Ja esat ieradušies uz īsu laiku, tad varat nodoties vienkāršai pastaigai starp daudzajiem mākslas darbiem, bet noteikti jārēķinās vismaz ar 4 stundām – runā, ka tas daudziem nemaz neesot pa spēkam. Tomēr, ja esat nolēmuši palikt uz ilgāku laiku, tad ir iespēja apmesties viesu namā, kas ieturēts patīkamā lauku stilā, ir pieejams arī neliels restorāniņš, konferenču zāle un piknika vietas. Parasti muzejā ir izstādīti aptuveni 150 mākslas darbi, kas sevī ietver dažādus simpoziju, plenēru laikā radītos darbus, Ojāra Arvīda Feldberga darbu ekspozīcijas, un dažādus ārzemju mākslinieku eksponātus, kuri tiek mainīti un papildināti.
Šī vieta ieguvusi ārkārtīgi lielu nozīmi Latvijas kultūrā, jo tā ir kā sava veida centrs, kur pulcējas radošās profesijas pārstāvji, kā mākslinieki – tā arī dzejnieki, turklāt ik gadu viņi vienojas kopīgā Jāņu vakara dziesmā, pieturoties pie latviešu tautas tradīcijām. Katru gadu Pedvālē tiek izvēlēta tēma radošajam darbam. No 2001. līdz 2004. gadam tika īstenots projekts „Pasaules pirmelementi – uguns, ūdens, gaiss, zeme”, katram elementam veltot vienas sezonas radošo darbu. 2005. gada radošā tēma bija rituāls un sezonas nosaukums – „Nezināmais elements”. 2006. gada tēma – laiks, sezonas nosaukums – „Laiktelpa”. 2007. gadā, sezonas „Akmens. Ainava” radošais darbs bija veltīts mākslinieka Ojāra Feldberga jubilejai, un muzejā bija apskatāma viņa veidoto vides objektu un skulptūru izstāde. 2008. gada sezonas nosaukums bija „Akmens. Laiks”. 2009. gada sezonas nosaukums ir "Akmens. Kustība". Jaunā 2010. gada sezona tiks atklāta 7. jūnijā.
Apmeklējot Pedvāli tomēr ir jāpievērš uzmanība apaviem, ko velkat, jo tiem jābūt tiešām ērtiem, un darbalaikiem, jo darba laiks mainās atkarībā no sezonas: No 1. janvāra līdz 30. aprīlim muzejs atvērts katru dienu no 10.00 līdz 16.00 No 1. maija līdz 11. oktobrim muzejs atvērts katru dienu no 10.00 līdz 18.00 No 12. oktobra līdz 30. decembrim muzejs atvērts katru dienu no 10.00 līdz 16.00 Ieejas biļešu cenas: Pieaugušajiem 2.50 – 1.50 (atkarīgs no sezonas) Skolēniem, studentiem, pensionāriem 1.00 – 1.50 Grupām un ģimenēm ar bērniem – atlaides.