Dimantu galvaspilsēta Antverpene
Nepilna pusmiljona cilvēku apdzīvotā pilsēta Beļģijā, kas atrodas aptuveni 50 kilometru attālumā no galvaspilsētas Briseles, pamatoti var lepoties ar savu ostu, kas ir viena no lielākajām pasaulē, vienu no nozīmīgākajiem zoodārziem pasaulē, kurā mīt aptuveni 4000 dažādu dzīvnieku, kā arī Dimantu muzeju, kas Antverpeni padara par šo dārgakmeņu galvaspilsētu.
Ceļojumā uz Antverpeni var doties ne vien pieaugušie, bet arī bērni, mazos tūristus vilinās viens no pasaulē vecākajiem un slavenākajiem zoodārziem, kā arī mazāk reklamētā, taču ne mazāk par zoodārzu aizraujošā zemūdens pasaulei veltītā „Aquatopia”, kuras uzturēšanai nepieciešams aptuveni miljons litru ūdens, savukārt lielie varēs iepazīties ar dimantu vēsturi un apstrādes procesu šiem dārgakmeņiem veltītajā muzejā.
Antverpenes zoodārzs no citiem pasaules zoodārziem atšķiras ar to, ka tajā apskatāmi ne vien zvēri, bet arī visdažādāko sugu augi, ziedi un krūmi, kas šo vietu padara par iecienītu arī botānisko dārzu mīļotājiem. Ieejas maksa zoodārzā ir aptuveni 17 eiro. Savukārt ūdens pasaulei veltītā „Aquatopia” pārsteidz gan ar savu ekstravaganto interjeru, gan piedāvātajām iespējām iepazīt zemūdens pasauli un tās iemītniekus pēc iespējas interesantākos un dažādākos veidos. Apmeklētāji ar eskalatoru var iebraukt haizivij rīklē vai arī nostāties akvārija vidū un vērot, kā garām vai virs galvas peld lielākas un mazākas, draudīgas un ne tik draudīgas zivis. Dimantu muzejā, kas atrodas pilsētas centrā, un, kurā ieejas biļete maksā smieklīgi maz – vien aptuveni sešus eiro, apmeklētāji var apskatīt visdažādākos šo dārgakmeņu izstrādājumus, kā arī nopirkt sīkus, neapstrādātus akmentiņus. Antverpeni par dimantu galvaspilsētu dēvē tādēļ, ka šī pilsēta ir lielākais šo dārgakmeņu industrijas centrs pasaulē.
Antverpene
Krāšņa un apskates vērta ir arī pati pilsēta, tās ieliņas ar daudzajiem veikaliem un kafejnīcām, laukumi un arhitektūras pieminekļi, kuros jūtams dažādos vēstures periodos atstātais spāņu, holandiešu, austriešu un franču šarms. Noteikti jāaizstaigā neticama daudzuma arhitektūras stilu sakopojums vienas ielas un pāris šķērsielu garumā, kas izveidojies no 1892.līdz 1900.gadam. Pāris gadu laikā šajā kvartālā uzcelts simtiem māju neostilā, te ir gan neogotikas un neorenesanses, gan neoklasicisma un citu neo – stilu arhitektūras paraugi, kas izvietojušies netālu no jūgendstilā celtajiem namiem. Mākslas cienītājiem jāapskata slavenā flāmu mākslinieka Pītera Paula Rubensa māja, kurā viņš dzīvojis no 1616.līdz 1640.gadam, pēc atgriešanās no Itālijas, kā arī citi ar mākslinieku un viņa dzīvi saistītie objekti – Saint Paul’s baznīca, kurā glabājas trīs viņa darbi, „Museum Plantin Moretus”, kurā apskatāmi 18 šī meistara darbi un citas šīs pilsētas visu laiku slavenākā iedzīvotāja takas. Antverpene kopš 20.gadsimta 90.gadiem ir pazīstama arī kā viens no nozīmīgākajiem modes centriem pasaulē ar „MOMU” – vienu no savdabīgākajiem modes muzejiem pasaulē, kas izvietojies 1880.gadā celtā vēsturiskā ēkā.