Svētdiena, 22. Decembris, 2024
Saulvedis
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Mūsdienu Atlantīda

ceturtdiena, 29. oktobris (2009)   

Neskaitāms daudzums pētnieku ir mēģinājuši atrast pazudušo Atlantīdu, bet viss veltīgi. Mūsdienās arvien vairāk pētnieku uzskata, ka Atlantīda ir atradusies Vidusjūras reģionā. Pietam valda uzskata, ka Atlantīdas sabrukšanu izraisīja spēcīga zemestrīce un vulkāna izvirdums. Te rodas manāna līdzība ar burvīgo Santorīni salu. Sala savu tagadējo formu ieguva pēc vulkāna izvirduma vēl pirms mūsu ēras. Agrāk sala bija apaļa, bet pēc katastrofas tā ieguva pusmēness formu. Salas vidū atrodas vislielākais aktīvais vulkāns pasaulē, turu ieskauj fantastiskas pludmales.

 

Santorīni sala

 

Santorini sala Santorīni salu mēdz saukt arī par Vidusjūras melno pērli. Salā ir neatkārtojama vulkāniskā ainava, spilgta saule, baltas mājiņas un milzumdaudz sniegbaltu baznīciņu ar ziliem kupoliem, kuras burtiski apber vulkāna krātera augšējās malas, bez kurām noteikti nav iedomajams neviens Grieķijas ceļvedis. Ticot grieķu mitoloģijai, šo zemes gabaliņu argonautiem ir uzdavinājis pats jūras dievs Tritons.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zilie kupoli

 

zilie_jumti Pateicoties salas klimatam, ļoti saulainajam laikam un augstajam gaisa mitrumam, salas iedzīvotāji un tūristi tiek lutināti ar labākajiem augļiem un vīniem. Salā aug īpaši gardās Santorīni pistācijas, pa visu salu ir redzami vīģu koki, pārsteidzošs daudzums kaktusu, kuru augļi tiek pielietoti ēdiena gatavošanā. Ļoti gardi ir mazie Santorīni tomāti, kuri savos izmēros nav lielāki par ķiršiem.

 

 

Santorīni salā tiek gatavots pārsteidzoši labs vīns. Vīnogas neapdraud pelējums, sēnītes vai kādas baktērijas. Lauki, kuros aug ar pītiem groziem pārsegti koki, patiesībā ir vīnogulāji. Vietējie iedzīvotāji ir pārliecināti, ka tieši ar šo vīnu Hēra dzirdīja savu vīru Zevu, kurš pēc tā baudīšanas kļuva pārsteidzoši mierīgs un uzmanīgs, kas nemaz nav raksturīgs zibens pevēlniekam. Sīkāk par vīnu ražošanu un interesantiem stāstiem var uzzināt salas vīna muzejā.

 

 

Santorīni vīni Santorni_vini

 

Tagad par salas Dievu tiek uzskatīts vulkāns. Salas iedzīvotāji vulkānu uzskata par savu aizbildni. Vairākas reizes tas ir nežēlīgi sodījis salas iemītneikus. Tā pēdējais reģistrētas izvirdums bija 1956. gadā, toreiz gāja bojā 50 cilvēku. Tomēr vietējie iedzīvotāji saka, ka vulkāns ir netikai nogalinājis, bet arī glābis cilvēkus. Otrā pasaules kara laikā, kad admirālis Kanariss atveda savas zemūdenes pie Santorīni salas, vulkāns negaidīti pamodās un izvirdis uz viņiem, tādējādi glābjot vietējos iedzīvotājus. Pastaigas pa gleznainām, šaurajām Firas ieliņām, kuras no kuģu piestātnes atdala 260 metrus dziļa aiza, neatstās vienaldzīgu nevienu tūristu. Nokļūt salas augšā ir iespējams vairākos veidos. Pirmais noteikti ir kāpjot pa kāpnēm, kopā ir 587 pakāpieni. Otrais variants ir izmantojot funikulieri, tas aizņems tikai 2 minūtes. Un trešais veids ir nokļūt tur ēzeļa mugurā. Ēzeļi ir apmācīti nogādāt tūristus augšup bez dzinēju palīdzības.

 

 

Ēzeļu mugurā ezelu_mugura

 

Kamari ir Santorīnī salas galvenais kūrorts. Plašās smilšainās pludmales, kurās var nomāt ūdens sporta inventāru, nojumes un saulessargus, garās alejas pastaigām, nelielās viesnīcas, omulīgi bāri un restorāni rada īstu paradīzes atmosfēru zemes virsū. Runājot par arhitektūru jāsaka, ka salas iedzīvotāji dod priekšroku savdabīgam arhitektūras stilam. Mājas tiek būvētas no ķieģeļiem, kāpnes ir stāvas, logi parasti ir mazi un durvis ļoti zemas. Iespējams, ka pieturēties pie šādas arhitektūras liek klimats un arī zemestrīces draudi. Neskatoties ne uz ko, vietējos iedzīvotājus nebaida spēcīgie vēji, kas ir ikdienišķa parādība, iknedēļas sīkie pazemes grūdieni un biežās jūras vētras, kuru laikā nebrauc kuģi, zvejnieku laivas un nelido lidmašīnas. Lielākajā daļā ēku, kas ir piejūras zonā, atrodas viesnīcas. Tomēr arī viesnīcas ir saglabātas sākotnējā izskatā, tas ļauj tūristiem nojaust kā pilsēta izskatījās pirms kļuva par iecienītu tūrisma galamērķi.

 

 

Santorīni arhitektūra

 

Pilsetas arhitektura Daudzviet uz salas ir redzami rezervuāri, kuros tiek vākts lietus ūdens. Ūdens trūkums Santorīni salā agrāk ir bijusi nopietna problēma.Neskatoties uz to, ka jau katrā mājā ir ierīkots ūdensvads, lietus ūdens vākšana turpinās joprojām. Vienozīmīgi tā ir labākā vieta atpūtai, pietam lieliska vieta, lai pārliecinātos par to, ka Atlantīda ir eksistējusi.

Komentārs par rakstu: Mūsdienu Atlantīda

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!