Rētas kā tūrisma objekti
18.00. Berlīne jau izsenis ir mākslas un kultūras centrs, tāpēc pirmo vakaru pilsētā vērts sākt vēsturiskajā ebreju kvartālā, kurā tagad dzīvo daudzas galerijas, stilīgi veikaliņi un bāri. Sāciet ar Oranienburgerstrasse, iegriežoties Kunsthaus Tacheles — izbijušā universālveikalā, ko tagad pārņēmuši mākslinieki. Ārsienas klāj krāšņi grafiti, bet iekšā izstādīti mākslas darbi. Ejot tālāk pa ielu, pievērsiet uzmanību mauru stilā celtajai Jaunajai sinagogai, bet tad caur pagalmu izejiet uz Auguststrasse, kas arī pazīstama ar daudzām galerijām un internacionālu virtuvi.
20.00. Vakariņas marokāņu restorānā Kasbah vai toskāniešu Baccanali. Abos ir izcila virtuve un atmosfēra.
22.00. Uz Claerchens Ballhaus — desmitgadēm pāri stāvošu atpūtas vietu, kas atvērta jau 1913.gadā un kur joprojām septiņus vakarus nedēļā cilvēki ierodas padejot zem milzīgas spoguļbumbas.
Sestdiena
10.00. Šo dienu veltiet, meklējot atšķirīgo starp bijušo komunistisko Asutrumberlīni un kapitālistisko Rietumberlīni, kuras gandrīz 30 gadus šķīra "antifašistu aizsardzības barjera". Sāciet Friederichshain — proletāriskā austrumu mikrorajonā, kuru maz skārušas citviet pilsētā notikušās pārvērtības pēc Vācijas atkalapvienošanās 1989.gadā. Sātīgas vēlas brokastis (lēti un ļoti lēti) kādā no daudzajām kafejnīcām, kas rindojas uz Simon Dach Strasse.
12.00. Pastaiga gar Austrumu galeriju — Berlīnes mūra garāko aizvien stāvošo posmu, kuru 1990.gadā apgleznoja 118 mākslinieki no 22 valstīm. Slavenākais ir Brāļu skūpsts, kurā lūpas sakļāvis Austrumvācijas līderis Ērihs Honekers un padomju tētiņš Leonīds Brežņevs.
14.00. Dodieties pāri bijušajai robežai uz rietumu daļu. Pirmā pietura ir atbilstoši nosauktais Kaufhaus des Westens (Rietumu universālveikals) jeb KaDeWe. Šī tirdzniecības centra lielākais lepnums ir gastronomija ar 3400 dažādiem vīniem un 1300 sieriem.
Turpiniet iepirkšanos pa Kurfuerstendamm ielu. Novembra beigās tur sāk darboties Ziemassvētku tirgus.
16.00. Visbeidzot uz Gedaechtniskirche (Piemiņas baznīcu), kuru sabombardēja Otrā pasaules kara laikā un pēc tam saglabāja šādā pussagruvušā stāvoklī, lai atgādinātu par kara neprātu.
18.00. Ātras vakariņas kādā no daudzajiem Savigny laukuma restorāniem, bet tad ar taksometru uz Berlīnes filharmoniju, kuras orķestris ir viens no slavenākajiem pasaulē.
Svētdiena
10.00. Pavadiet dienu pastaigās pa Berlīnes vēsturisko centru, kā sīpolu atlobot daudzos vēstures slāņus. Tad garām iespaidīgajām Kārļa Marksa un Frīdriha Engelsa statujām šķērsojiet Šprē upi, nonākot tā dēvētajā Muzeju salā. Ir vērts izpētīt vismaz vienu no izcilajiem muzejiem, piemēram, Jauno muzeju, kas tieši šogad vēris durvis pēc restaurācijas. Starp daudziem izciliem eksponātiem ir ēģiptiešu karalienes Nefertītes krūšutēls.
12.00. Tālāk pa Unter den Linden avēniju garām Humbolta universitātei, Valsts operai un majestātiskajai Adlon Kempinski viesnīcai. Piestājiet papusdienot Cafe Einstein vai Theodor Tucher restorānā Parīzes laukumā pie Brandenburgas vārtiem. Pats laukums, kuru pilnībā izpostīja Otrā pasaules kara beigās, aukstā kara gados kļuva par neitrālo zonu starp sadalīto Vāciju.
Dažu jaunuzcelto ēku moderni vienmuļās fasādes, iespējams, var būt mulsinošas, taču vērts apskatīt, piemēram, DZ Bank interjeru, kuru veidojis pasaulslavenais arhitekts Franks Gērijs.
14.00. Izejot caur Brandenburgas vārtiem, pagriezieties pa kreisi uz Holokausta memoriālu ar caurstaigājamu 2711 betona bluķu puduri. Tālāk uz Potsdamas laukumu ar futūristiskām ēkām un izlaides kompleksu.
16.00. Ekskursija Reihstāgā ar iespaidīgo stikla domu. Lai nebūtu jāstāv garajā rindā, laikus rezervējiet galdiņu jumta restorānā, līdz kuram uzved privāts lifts. No turienes paveras skaista Berlīnes panorāma. (Kafer Restaurant ; +49 30 2262 9933).