Jaunās vēsmas Tallinā.
Tallina nu jau labu laiku nav tikai Baltijas viduslaiku pilsēta ar amatnieku un suvenīru veikaliem. Pēdējo desmit gadu laikā pilsēta ir strauji attīstījusies, un šobrīd,dodoties ekskursijā uz Igaunijas galvaspilsētu,ir iespēja aplūkot daudzus vērtīgus jaunās arhitektūras paraugus. Vairākas pārbūves un jaunās celtnes ir radījuši igauņu arhitekti,saglabājot savu rokrakstu un veicinot būvniecības attīstību valsts līmenī. Ļoti interesanti ir arī Tallinas piepilsētu rajoni- Pirita, Viimsi un Nomme. Jāpiemin arī nozīmīgais kultūras centrs- Modernās mākslas muzejs KUMU.
Ko ir vērts apskatīt Tallinā:
KUMU Mākslas muzeju- iespaidīga celtne,kas atklāta 2006. gadā un būvēta daļēji uz klintīm un ar skatu uz Kodriari parku. Šodien muzejs sevī apvieno gan jaunākās izstādes,gan igauņu mākslas kolekcijas no agrākajiem gadiem. Muzejs ir izkārtots piecos stāvos,un no jumta terases paveras iespaidīga Tallinas panorāma. Ieejas biļešu cenas atkarībā izvēlētās apskates iespējām svārstās no 3 līdz 45 eiro(pieeja visām muzeja ekspozīcijām un stāviem).Vairāk informācijas(angļu un krievu valodās): www.ekm.ee
Tallinas vecpilsētas kalnu Tompea, no kura paveras skats uz visu Tallinu 360 grādu rādiusā.
Kadriorga parku- parka teritorijā atrodas gan Kadriorga pils,gan KUMU Mākslas muzejs. No vecpilsētas,mērojot ceļu ar kājām,parku var sasniegt aptuveni 15 minūtēs.
Sv.Birgitas klostera drupas- sauktas arī par Piritas drupām. Savulaik klosteris bija lielākais visā Livonijā,un mūsdienās katru gadu augustā šeit tiek rīkots Birgitas festivāls,kura ietvaros norisinās dažādi koncerti un pasākumi.
Vairāk informācijas: http://www.birgitta.ee/
Tallinas Botānisko dārzu- atrodas Piritas upes krastā. Ieeja dārzā ir bezmaksas,bet Eksotiskajā Palmu mājā maksās vidēji 2 latus. Ekspozīcijas atkarīgas no konkrētā gadalaika-pavasarī pieejama plaša tulpju un citu pavasara ziedu apskate,savukārt rudens veltes-no septembra līdz oktobrim.
Tallinas Olimpisko Jahtu centru- PSRS mantojuma nereto vēstnesi mūsdienās,celtu par godu 1980.gada Maskavas Olimpiskajām spēlēm. Jahtu centra teritorijā ir iespēja apskatīt gan Olimpiskās Lāpas statīvu,gan papusdienot kādā no āra kafejnīcām netālu no jūras.
Kalevas Jahtklubu- atklātu jau kopš 1947. gada,vecāko un tradīcijām bagātāko jahtklubu Igaunijā. Skats no promenādes paveras uz Sv. Birgitas klosteri,un šobrīd jahtklubā tiek uzturētas ap 100 jahtu.
Fahle ēkas- kādreizējo Papīrfabriku,kas šobrīd pārbūvēta ikdienas dzīvošanai. Šī arhitektūras risinājumu ideja radusies Amerikas Savienotajās valstīs,kur rūpniecībai vai tautsaimniecībai nederīgās ēkas tika pielāgotas iedzīvotāju vajadzībām un pārveidotas par dzīvokļiem. Šobrīd ēku kompleksā atrodami gan moderni biroji,gan restorāni un kafejnīcas. Rīgā ko līdzīgu varam atrast Ģipša Fabrikas reģionā,Ķīpsalā.Vairāk informācijas: www.fahle.ee