Šokolādes leģenda
Šokolādes vēstures aizsākumi Latvijā meklējami 1870.gadā, jo tieši tajā laikā vācu uzņēmējs Teodors Rigerts radīja pirmo fabriku, kas laika gaitā pārtapa par mums visiem pazīstamo „Laimu”. Šī ražotne ir stabila, jo tā ir pārdzīvojusi abus karus un okupācijas laikus, un vienmēr ir attīstījusies, neatkarīgi no apstākļiem. Lai paplašinātu apmeklētāju redzējumu par šokolādes fabriku „Laima” un šokolādes vēsturi un tapšanas procesu, Jums noteikti ir jādodas saldi kārdinošajā ekskursijā pa smaržīgi vilinošajām Miera ielas 22 telpām.
Laimas brīnums
2005.gada beigās „Laimas” telpās dzima interaktīvā izstāde „Šokolādes istaba”. Šeit Jums būs iespēja apskatīties 1924.gadā uzņemto dokumentālo filmu par uzņēmumu, aplūkot tuvumā senlaicīgus šokolādes iesaiņojumus un 14 cm augstu, simtgadīgu šokolādes lellīti, kas iespējams ir senākais šāds objekts visā reģionā. Šo eksponātu atdeva Ilga Plūksne – Strause, un tā ir bijusi dāvana šīs sievietes tantei, bet mantota no paaudzes paaudzē. Un ražota, protams, Teodora Rigerta fabrikā.
Lellīte
Kā jau nojaušat, ka „Laimas” produkcijas pērles Jūs varēsiet ne vien apskatīt, bet arī nobaudīt! Apskatāms arī rokrakstā veiktais eksporta reģistrs, kas sniedz 30-to gadu kopainu, kad mūsu šokolāde „ceļoja” uz Stokholmu, Ņujorku un citām pasaules pilsētām. Lieliska iespēja vēl tuvāk kā jebkad būt klāt kakao brīnuma tapšanas procesā – kā no mazas pupiņas rodas visā pasaulē iecienītākais kārums, iedziļināties katrā niansē un baudīt pozitīvo atmosfēru, kas valda fabrikā. Jau izsenis Laimas šokolādes „dzimšanas” procesā tiek izmantotas aromātiskās Farastero šķirnes kakao pupiņas, kuras fabrika gada laikā iegādājas aptuveni 1,6 t.
Slavenais Laimas pulkstenis
Fabrikas produkcija ir pazīstama ne tikai visā Latvijā, bet arī citās valstīs. Starptautiskā konditoru izstādē – kongresā, Vīnē 1956.gadā, fabrikai tika piešķirta sudraba medaļa. Savus izstrādājumus tā pārstāvēja arī starptautiskās izstādēs Briselē, Londonā, Parīzē, Rostokā un Ņujorkā. Ražotni arī regulāri apmeklē ārzemju viesi.