Ceturtdiena, 26. Decembris, 2024
Megija, Dainuvīte, Gija
iPhone Android Mob
TwitterFoursquareDraugiemFacebookFlickrVimeo
Viesnīcu preces
Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta    Pirtis un atpūta
 
 
 
 

Kas jāzina pirms ceļojuma uz Tibetu

pirmdiena, 28. septembris (2009)   

Cilvēki parasti vēlas apciemot Tibetu, lai sajustu tās apgaroto būtību, bet pirms tam vajadzētu zināt pāris pamatlietas, lai ceļojuma laikā neatgadītos dažādi misēkļi. Labākais laiks priekš ceļojuma Klimats Tibetā ir tipiski mitra kalnu vide ar mainīgiem laika apstākļiem, bet vispiemērotākais laiks tās apceļošanai būs no aprīļa līdz oktobrim.

 

No maija līdz septembrim (it īpaši jūlijā un augustā) ir lietainā sezona, tādēļ neaizmirstiet par lietussargiem! Ir nepieciešami 4 dokumenti, lai brīvi ceļotu pa Tibetu: Ķīnas vīza; Tibetas atļauja; Ceļošanas atļauja, (ja vēlaties apceļot arī slēgtās vietas, kuru var nokārtot pēc iebraukšanas Tibetā) un Militārā atļauja (atsevišķām vietām : Ngari, Nyingchi, Nagqu), kā arī, protams, derīga pase.

 

• Kalnu nelabums Tā ir izplatīta parādība Tibetas tūristu vidū un rada zināmus draudus veselībai. Atrodoties augstos kalnos, cilvēki skābekļa trūkuma dēļ var izjust šādus simptomus: reiboni, nogurumu, galvassāpes, sliktu dūšu, elpas trūkumu, apetītes trūkumu un bezmiegu. Aklimatizācijas laikā Jūsu veselības stāvoklis pamazām uzlabosies, taču pirms došanās uz Tibetu noteikti apmeklējiet ārstu un pārliecinieties, ka Jūsu  sirds, plaušas un citi orgāni ir veseli! Lai izvairītos no “kalnu nelabuma”, dzeriet daudz šķidruma, nesmēķējiet, nedzeriet alkoholu, tā vietā ēdiet šokolādi un augļus. Ja Jūs uz doto mirkli neesat pie labas veselības, ceļojumu labāk atlikt.

 

• Ko ņemt līdzi Bez dokumentiem neaizmirstiet arī par šīm lietām: • Losjoni, krēmi, saulesbrilles un citas lietas, lai neiegūtu saules apdegumu;

 

• Apģērbu aukstam laikam. Izklausās dīvaini vienā čemodānā likt gan siltās drēbes, gan aizsardzības losjonu pret saules stariem? Taču Tibetā laika apstākļi, kā jau minēts, ir ļoti mainīgi. Tam komplektā jāņem līdzi arī lietus mēteli, vilnas zeķes, pārgājienu zābakus;

 

• Lāpas: Esiet gatavi regulāram strāvas padeves pārtraukumam... Ļoti bieži elektrības strāva var kļūt vājāka pēc 10 vakarā (tomēr tas ir romantiski! );

 

• Skābekļa maisiņš: tas palīdzēs pārvarēt kalnu nelabuma simptomus;

 

•Medikamenti: tabletes ūdens attīrīšanai, krizantēma tējas, pretsāpju zāles, zāles pret caureju, sliktu dūšu, saaukstēšanos un drudzi.

 

• Izklaides iespējas Pirmkārt, cilvēki šeit ir ļoti jauki, viesmīlīgi un draudzīgi! Viņi vienmēr ir gatavi atvērt durvis viesu uzņemšanai savās mājās Otrkārt, iedomājieties- šeit ir vairāki simti piļu! Kā arī dažādi klubi, bāri, kafejnīcas, lieli sporta kompleksi. Starp populārākajām vietām Lasā (Lhasa) var nosaukt: -Niwei atpūtas – relaksācijas centrs; -Kelsang Metok Minzhu kultūras centrs; -Salon ņaktsklubs blakus Lasas militārās nodaļas reģionam; Kā arī Tibeta var lepoties ar plašiem veikalu tīkliem un daudziem mazajiem veikaliņiem. Mēs iesakām apmeklēt arī Barkhor tirdziņu Barkhor ielā Lasā!

 

• Norēķinu valūtas Tibetā var norēķināties tikai praktiski ar divām valūtām: ASV dolāru un Ķīnas juaņu. Taču, jāņem vērā, ka arī dolāri netiek pieņemti katrā veikalā un kredītkartes var izmantot tikai dažās viesnīcās, turklāt apmaiņas kurss uz juaņām var būt fantastiski zems! Būtiski- valūtas maiņu iesaka veikt tikai Ķīnas bankā un tās apakšfiliālēs Lasā, jo veicot apmaiņu melnajā tirgū, pastāv liela iespēja tikt apkrāptam un tas var sabojāt arī turpmāko ceļojuma gaitu vai iespaidus.

 

• Dažādi kultūras un sociālie tabu To Tibetā ir samērā daudz, bet populārākie ir šādi: o Sociālie tabu -Tibetā jāaizmirst par rupju vārdu lietošanu, uzrunājot cilvēku, unvēlams pievienot frāzi “La” pirms personvārda uzrunas; -Dāvanas jāpasniedz tikai ar divām rokām; -Ir aizliegts fotogrāfēt kapliču iekšpusē, bet ierasts, ka fotokameras var lietot klosteros (izņemot gadījumus, kad lama lūdz to nedarīt); -Dodoties ciemos, nevajadzētu kāpt uz mājas sliekšņa (jākāpj tam pāri) un neejiet iekšā pa durvīm pirms vecākiem cilvēkiem; - Nevajadzētu arī aizskart mūzikas instrumentus, ko izmanto budistu mūki. o Uztura tabu Tibetieši neēd zivis, garneles, olas un vistas. Attiecībā uz gaļu, pastāv aizliegums uz pērtiķu, kā arī suņu un zirgu gaļu. o Ticības tabu Neaizskariet Budas statuetes un esiet kluss klosteros, izrādiet cieņu pret svētvietām- kā nekā, tās ir Tibetas pamatvērtības! [caption id="attachment_54" align="alignleft" width="300" caption="Mazs templis Tibetā"]Mazs templis Tibetā[/caption]

Komentārs par rakstu: Kas jāzina pirms ceļojuma uz Tibetu

Vārds, uzvārds 

Komentārs 


Drošības kods 
Rotaļas
Nav neviena sludinājuma.

Aptauja

Nepareizi ievadīts lietotāja vārds vai parole!