Apkārt Pasaulei trīs stundu laikā
Netālu no Honkongas atrodas Ķīnas apmēriem neliela piejūras pilsēta – Šenžeņa. Pilsēta ir aptuveni 30 gadus veca, tā ir strauji augošs biznesa un rūpniecības centrs Guandunas provincē, kas atrodas uz robežas starp Honkongu un pārējo kontinentālās Ķīnas daļu. Pārsvarā pilsētas arhitektūra ir pārstāvēta ar visa veida un dažāda dizaina debesskrāpjiem. Pilsētā atrodas arī jaunākais metro Ķīnā, neskatoties uz to, ka pagaidām tur darbojas tikai divas līnijas. Viena no galapunktiem atrodas ļoti neparasts parks – „ Logs Pasaulē”. Ja tu gribi redzēt visas pasaules ievērojamākās vietas vienā dienā, tad tas domāts tieši tev!
Metro stacijas galapunkts, ko sauc tāpat kā parku, noformēts kā stikla piramīda, kas atrodas Luvras priekšā. Parka galvenie vārti izskatās kā kaskādes ūdenskritums Petergofā, te pa abām malām ir izveidotas kāpnes, kas beidzas ar grieķu kolonnām – tā ir ieeja parkā. No parka ieejas var redzēt Parīzes Eifeļa torni. Tālāk var aplūkot milzīgu globusu, kurā ir iestrādāta skatuve visa veida izrādēm, kas parasti notiek vakaros. Parkā ir izvietotas visas pasaules ievērojamāko vietu miniatūras.
Miniatūras ir izvietotas vidē tā, kā patiešām rodas iespaids, ka pēkšņi esi kļuvis par milzi, kas pāris soļos var nokļūt no Indijas Tadž Mahala uz Parīzes Eifeļa torņa kāpnēm. Gribi apskatīt Indijas templi, pastaigāties pa Japānas ciematu, nofotografēties sarkano Toriju fonā, 5 minūtēs apiet Venēcijas San Marko laukumu, apskaut Pizas torni, 10 soļos šķērsot Londonas tiltu, ieskatīties Big Bena logos, uzkāpt Babilonas tornī, atvērt galvenās Samarkandas pils durvis, atpūsties pie Kremļa pulksteņtorņa un šķērsot Maskavas Sarkano laukumu, iziet caur Parīzes Triumfa arku, uzkāpt pa Noter Dam de Pari kāpnēm, pielikt roku Kolizeja sienām, pastaigāties pa Versaļas dārziem, apsēsties uz Venēcijas strūklakas maliņas vai pie Amerikas Brīvības pieminekļa, pacelt galvu un ieraudzīt Brazīlijas Svēto Jēzus statuju, padejot kopā ar Amerikas indiāņiem pie Velna kalna, pasēdēt uz dzīva kamieļa netālu no Ēģiptes Sfinksa statujas, pieiet klāt Lieldienas salas figūrām, nedaudz atsvaidzināties no karstuma pie Niagāras ūdenskrituma, vai pakliegt Lielajā Kanjonā, pieskarties Amerikas Prezidentu kalnam, pastāvēt un paklusēt Stounhendžā, uzkāpt uz Maja cilts Saules kalna un iegūt laimi, pacelties uz Eifeļa torni un ieraudzīt no augšas VISU PASAULI!
Miniatūrā Eifeļa torņa augšā pārdot ķīniešu suvenīrus un piedāvā iegravēt tavu vārdu hieroglifos zīmogā vai vienkārši uzrakstīt tos uz papīra. Tiesa gan, iespaids ir tāds, ka no pāri plūstošajām emocijām ātri zūd enerģija un nepietiek spēka ilgāk pastaigāties pa diezgan lielo parka teritoriju. Katram eksponātam ir iedalīts tik daudz vietas, lai tas atrastos it kā oriģinālajā vidē. Fotogrāfijā ir grūti atšķirt vai cilvēks patiesi atrodas kādā slavenā vietā, vai parkā pie kādas miniatūras. Parkā pirktie ēdieni un dzērieni ir trīs reiz dārgāki nekā ārpus tā robežām. Šeit var redzēt daudz ķīniešu ģimeņu, kas nāk uz parku ar groziņiem un mugursomām, lai zālītē pie kāda no eksponātiem sarīkotu pikniku, kad māc izsalkums. Bet tas nenozīmē, ka puse no parka teritorijas ir piknika vieta, ķīnieši ir tik vienkārši kā viņiem arī uz plikiem akmeņiem ir ērti sēdēt. Ķīniešu pikniki ilgst tik ilgi, kamēr tiek apēsta maltīte. Neskatoties uz to, vienmēr var atrast kādu soliņu, lai pasēdētu un atpūstos palmas ēnā.
Apkārt parkam atrodas debesskrāpji, kas laiku pa laikam apmeklētājam atgādina, ka atrodas parkā. Lai debesskrāpji nebūtu sveši šai mākslīgajā vidē uz debesskrāpjiem ir uzzīmēti lieli globusa attēli.